سوالات متداول اقامت کانادا

سوالات متداول مهاجرت به کانادا

در این صفحه سعی شده است تا پاسخ جامع و مانع به سوالات متداول مهاجرت به کانادا در حد امکان داده شود. پاسخ دهی صحیح در حوزه  پرسش و پاسخ مهاجرت به کانادا  یکی از دغدغه های وکلا و مشاورین سازمان مهاجرتی کارا اندیش بوده و هست. بنابراین سعی شده است تا حتی الامکان پاسخ سؤالات به روشنی داده شود.

در صورتی که پاسخ سؤال شما در این صفحه وجود نداشت، می توانید بصورت مستقیم با ما تماس بگیرید. ۰۲۱۴۰۲۲۰۴۵۰- ۰۹۱۲۷۷۹۷۶۹۰

پرسش و پاسخ مهاجرت به کانادا

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا چیست ؟

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا

سیستمی است که در آن به متقاضیان اقامت دائم کانادا ،بر اساس فاکتورهای مشخصی امتیاز داده می شود. افراد حائز حداقل شرایط می توانند پروفایل مورد نیاز را ایجاد و وارد استخر (POOL) شوند. در این استخر، بر حسب امتیاز حاصل از فاکتورهای لازم، رتبه بندی می شوند. نهایتا” اداره مهاجرت کانادا از بین تمامی ثبت نام کنندگان، متقاضیان با امتیازهای بالا را انتخاب می کند. سپس برای آنها دعوتنامه صادر خواهد کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با سازمان مهاجرتی کارا اندیش تماس بگیرید. جهت اطلاع از آخرین وضعیت مهاجرتی خود فرم ارزیابی رایگان اقامت دائم در وب سایت ما را تکمیل نمائید. همراه شما هستیم.


0/5


(0 نقد و بررسی)

محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری چگونه است ؟

محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری

امتیاز بندی اکسپرس اینتری در قالب ۱۲۰۰ امتیاز انجام می شود. سن، تحصیلات، مهارت زبان انگلیسی و/یا فرانسه و سابقه کار تا ۵۰۰ امتیاز رتبه بندی می شوند. ترکیب بعضی از این فاکتورها تحت عنوان “فاکتورهای انتقال مهارت” تا ۱۰۰ امتیاز محاسبه می شوند. این ۶۰۰ نمره، امتیاز بندی مهاجرت به کانادا متقاضی را تشکیل می دهند.

فاکتورهای اضافی

فاکتورهای دیگری نیز می توانند دخیل باشند. مانند: نامزدی استانی، پیشنهاد شغلی، تجربه کاری در کانادا، مهارت زبان فرانسه و داشتن خواهر یا برادر متقاضی و/یا همسرش که مقیم کانادا باشند. برجسته ترین فاکتور اضافی، داشتن نامزدی استانی است که تا ۶۰۰ امتیاز بیشتر به همراه خواهد داشت.


0/5


(0 نقد و بررسی)

چگونه امتیاز خود را در برنامه اکسپرس اینتری افزایش دهیم ؟

افزایش امتیاز در اکسپرس اینتری

ارزش و برتری سیستم اکسپرس اینتری به پویا بودن آن مرتبط است. این بدان معناست که بعد از ایجاد پروفایل، متقاضی با بالابردن مهارت های خود می تواند امتیاز خود در استخر (POOL) مربوطه را افزایش دهد. فاکتورهایی که متقاضی می تواند تقویت نماید : مهارت های زبان خارجی ، افزایش سایقه کاری ، توسعه تحصیلات ، اخذ پذیرش استانی ، اخذ پیشنهاد شغلی.


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا سن متقاضی بر امتیاز اکسپرس اینتری تأثیرگذار است ؟

تأثیر سن بر امتیاز اکسپرس اینتری

سن به نوبه خود می تواند بر امتیاز CRS تأثیرگذار باشد. برای متقاضیان مجرد تا ۱۱۰ و برای متقاضیان متأهل تا ۱۰۰ امتیاز. بیشترین امتیاز سن برای متقاضیان بین سنین ۲۰ تا ۲۹ می باشد. متقاضیان بعد از ۴۵ سالگی همچنان می توانند پروفایل اکسپرس اینتری ایجاد نمایند. آنها شانس دریافت دعوتنامه را دارند ولی به جهت سن امتیازی دریافت نخواهند کرد.


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا مدرک تحصیلی بایستی در کانادا ارزیابی و معادل سازی شود ؟

معادل سازی مدرک تحصیلی

اگر متقاضی مدرک تحصیلی مورد نظر را از کانادا دریافت نموده، نیازی به معادل سازی آن در کانادا نمی باشد. اگر مدرک تحصیلی در خارج کانادا اخذ شده، معادل سازی آن الزامی است. البته استثنائاتی نیز وجود دارند.


0/5


(0 نقد و بررسی)

اکسپرس اینتری چیست ؟

سیستم اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری یک سیستم الکترونیکی مدیریت پرونده های مهاجرت به کانادا می باشد. این سیستم یک برنامه مهاجرتی نیست بلکه تسهیل کننده گزینش و پردازش برنامه های مهاجرتی اقتصادی کاناداست. این سیستم عملا چهار برنامه مهاجرتی را پوشش می دهد. برنامه نیروی متخصص فدرال ، برنامه نیروی ماهر فدرال ، برنامه تجربه کانادایی و تعدادی از برنامه های نیروی متخصص استانی .

پروفایل اکسپرس اینتری

متقاضیان باید تقاضای خود را در قالب EOI یا همان پروفایل اکسپرس اینتری ایجاد و ثبت نمایند. بعد از گزینش از استخر اکسپرس اینتری (POOL)، دعوتنامه (ITA) برای منتخبین صادر و ارسال خواهد شد. این سیستم زمان رسیدگی به پرونده های موجود را به کمتر از شش ماه تقلیل داده است.

جهت اطلاع از آخرین وضعیت مهاجرتی خود می توانید براحتی فرم ارزیابی رایگان اقامت دائم را در وب سایت ما تکمیل نموده تا ما با شما تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما (تلفنی یا حضوری) برخوردار شوید.


0/5


(0 نقد و بررسی)

اگر اطلاعات ثبت شده در پروفایل اکسپرس اینتری نادرست از آب درآیند، چه اتفاقی می افتد ؟

دقت در ثبت اطلاعات پروفایل اکسپرس اینتری

در صورتی که اطلاعات ثبت شده در پروفایل EOI غلط از آب درآیند، حسب نوع و درجه آنها ، جرایمی برای متقاضی به همراه خواهد داشت. اگر ثابت شود که متقاضی قصد فریب داشته است، اداره مهاجرت کانادا متقاضی را به مدت ۵ سال از ایجاد EOI جدید منع خواهد نمود. بنابراین ارائه و ثبت اطلاعات صحیح و درست از اهمیت بسزایی برخوردار است.

برای اطمینان از ثبت اطلاعات خود در چارچوب صحیح و مورد نظر اداره مهاجرت کانادا، با مشاورین زبده ما از طریق کانالهای ارتباطی تلفن تماس و واتس آپ ۰۹۰۱۳۴۲۱۱۹۲ و فرم ارزیابی رایگان اقامت دائم در ارتباط باشید.


0/5


(0 نقد و بررسی)

استخر اکسپرس اینتری چیست ؟

استخر اکسپرس اینتری

کاندیداهای بالقوه که پروفایل اکسپرس اینتری را ایجاد می کنند و جهت یکی از برنامه های اقتصادی مهاجرتی کانادا حائز شرایط هستند، وارد استخر اکسپرس اینتری می شوند.

برنامه های موجود در اکسپرس اینتری فدرال

دولت فدرال، دولت های استان ها و کارفرمایان کانادایی می توانند نیروی کار مورد نیاز خود را از این استخر اکسپرس اینتری انتخاب نمایند. برگزیدگان از این استخر، دعوتنامه (ITA) دریافت نموده و سپس بایستی مدارک لازم جهت اثبات ادعاهای خود در EOI را آماده و ارسال نمایند.


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا سقفی برای تعداد پذیرش در استخر اکسپرس اینتری وجود دارد ؟

خیر.


0/5


(0 نقد و بررسی)

بانک مشاغل کانادا چیست و نقش آن در سیستم اکسپرس اینتری چیست ؟

بانک مشاغل کانادا

یک موتور جستجوی آنلاین جهت موقعیت های شغلی موجود در سراسر کانادا می باشد. این سیستم جهت برقراری ارتباط بین متقاضیان کار با مشاغل و کارفرمایان کانادایی بوده و بر پایه دانش، مهارت و تجربه متقاضی عمل می نماید.

در سیستم اکسپرس اینتری ، متقاضی مختار است تا در این بانک ثبت نام نماید. البته اگر نامزدی استانی یا پیشنهاد شغلی (Job Offer) نداشته باشد. ثبت نام در این بانکِ مشاغل تأثیر مثبت بر پروفایل متقاضی دارد. و در عین حال چشم انداز روشنتری برای متقاضی به جهت یافتن شغل مناسب در کانادا ایجاد خواهد نمود.


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا بعد از ثبت اطلاعات پروفایل اکسپرس اینتری، می توان اطلاعات موجود را ویرایش و بروز نمود ؟

ویرایش اطلاعات پروفایل اکسپرس اینتری

بله، اطلاعات موجود در پروفایل را بر اساس تغییرات به وجود آمده (مدرک زبان، مدرک تحصیلی، سابقه کار و …) در وضعیت متقاضی یا دیگر افراد پرونده می توان بروز رسانی نمود.


0/5


(0 نقد و بررسی)

دعوتنامه یا ITA (جهت ارسال مدارک) چیست ؟

دعوتنامه یا ITA

پس از کسب حداقل نمره قبولی در هر دوره انتخابات، و انتخاب شدن از استخر اکسپرس اینتری برای متقاضی صادر و ارسال خواهد شد. این دعوتنامه برای یکی از برنامه های موجود در اکسپرس اینتری صادر می شود و متقاضی ۶۰ روز فرصت خواهد داشت تا مدارک لازم را ارسال نماید.


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا لیست مشاغل منتخب در سیستم اکسپرس اینتری موجود و موردنظر است ؟

خیر.


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا اتصال و ارتباطی بین سیستم اکسپرس اینتری فدرال و پذیرش استانی موجود است ؟

اکسپرس اینتری در استان های کانادا

تمام استانها و قلمروهای کانادا بجز : Quebec، Alberta و Nunavut ، از سیستم اکسپرس اینتری استفاده می نمایند. البته استان کبک جدیدا” سیستم اختصاصی خود بنام آریما (Arrima) را برای اسکیل ورکر راه اندازی نموده است.

ارتباط اکسپرس اینتری با استان ها

استان ها می توانند تعداد مشخصی از متقاضیان موجود در استخر اکسپرس اینتری را برحسب نیازهای بازار کار استانی خود انتخاب نمایند. اگر متقاضی توسط یکی از این استان ها انتخاب و نامزد شود، در سیستم امتیازدهی ۶۰۰ امتیاز اضافی کسب می کند. این امر منجر به انتحاب شدن نهایی از استخر اکسپرس اینتری و صدور دعوتنامه در دور بعدی انتخابات، برایش خواهد شد. لازم بذکر است که استان ها شرایط اختصاصی خود را برای گزینش داشته که متقاضیان بایستی آنها را احراز نمایند.

حالت های ممکن

در این حوزه، دو حالت امکان پذیر می باشد. یا ابتدا متقاضی در استخر اکسپرس اینتری بوده و سپس توسط استان مورد نظر انتخاب می شود. یا ابتدا پروفایل اختصاصی استان را ایجاد نموده و توسط استان مربوطه انتخاب می شود و سپس پروفایل اکسپرس اینتری لازم را ایجاد می نماید. در ضمن حالت خاصی برای بعضی استان ها وجود دارد که خارج از سیستم اکسپرس اینتری فدرال، متقاضیان خود را انتخاب و گزینش می نمایند.


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا متقاضی می تواند همزمان در سیستم اکسپرس اینتری فدرال و نیز برنامه نامزدی استانی (PNP) ثبت نام نماید ؟

بله. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تشکیل پرونده اکسپرس اینتری فدرال و پرونده استانی ، با مشاورین مجرب ما تماس حاصل فرمائید.

۰۲۱۴۰۲۲۰۴۵۰-۰۹۱۲۷۷۹۷۶۹۰


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا جهت اخذ اقامت کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری، بایستی پیشنهاد شغلی (Job offer) داشته باشیم ؟

پیشنهاد شغلی در اکسپرس اینتری

ضرورتا” خیر. جهت تشکیل پرونده مهاجرتی در برنامه اسکیل ورکر فدرال و برخورداری از امکان ارتباط با کارفرمایان کانادایی که می تواند منجر به دریافت جاب آفر شود، با مشاورین ما تماس حاصل فرمائید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از وضعیت مهاجرتی خود، فرم ارزیابی رایگان اقامت دائم را تکمیل نموده تا ما با شما تماس بگیریم.


0/5


(0 نقد و بررسی)

از زمان انتخاب شدن از استخر اکسپرس اینتری و دریافت دعوتنامه، چه مدت زمان داریم تا مدارک را ارسال نمائیم ؟

فرصت ارسال مدارک

از زمان صدور دعوتنامه (ITA) متقاضی ۶۰ روز فرصت دارد تا مدارک خود را ارسال نماید. اگر متقاضی موفق به ارسال مدارک در این بازه زمانی نشود، دعوتنامه مذکور باطل می شود. آنگاه بایستی پروفایل جدید ایجاد گردد.

مجددا” تاکید می شود صحت و درستی اطلاعات ارائه شده بسیار مهم می باشد. بایستی در چارچوب موردنیاز تهیه شود. در غیر اینصورت با جریمه ۵ ساله (عدم امکان ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری) برای متقاضی خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مجرب ما تماس حاصل فرمائید. ۰۲۱۴۰۲۲۰۴۵۰- ۰۹۱۲۷۷۹۷۶۹۰


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا متقاضیان بایستی مدرک زبان انگلیسی و/یا فرانسه معتبر ارائه نمایند ؟

مدرک زبان مورد نیاز

بله. جهت زبان انگلیسی شناخته شده ترین مدرک آیلتس بوده و برای زبان فرانسه تِف می باشد. شما می توانید بصورت رایگان تست پیش آیلتس را امتحان کنید. همراه شما هستیم.


0/5


(0 نقد و بررسی)

مدت زمان اعتبار پروفایل ایجادشده در استخر اکسپرس اینتری چه مدت است ؟

حداکثر ۱۲ ماه یا تا زمان انتخاب شدن و ارسال دعوتنامه، هرکدام زودتر به وقوع بپیوندد. اگر این مدت منقضی گردد، متقاضی باید پروفایل جدید ایجاد نماید.


0/5


(0 نقد و بررسی)

اگر متقاضی دعوتنامه از استانی دریافت نماید، آیا مجبور خواهد بود در استان مربوطه اقامت کند ؟

هم بله و هم خیر. اصولا” هدف از نامزدی استانی و انتخاب شدن از طرف استان اینست که متقاضی نیاز بازار کار آن استان را رفع نماید. ولی طبق قانون بعد از ورود به کانادا و دریافت کارت اقامت دائم متقاضی می تواند در هر استان کانادا ساکن شده و کار نماید.


0/5


(0 نقد و بررسی)

مدت زمان نتیجه دهی پرونده متقاضی از زمان انتخاب شدن از استخر و ارسال کامل مدارک تا زمان تعیین تکلیف نهایی چه مدت است ؟

بر اساس زمان اعلام شده توسط CIC (اداره مهاجرت کانادا) قریب به اتفاق پرونده های با مدارک کامل، حداکثر تا ۶ ماه به نتیجه قطعی خواهند رسید. (مدت زمان پردازش پرونده).


0/5


(0 نقد و بررسی)

اگر متقاضی بخواهد بعد از دوره مجاز ماندن در استخر (۱۲ ماه) ، بازهم در استخر بماند، چه باید بکند ؟

بایستی دوباره از ابتدا پروفایل جدیدی در سیستم اکسپرس اینتری ایجاد نماید.


0/5


(0 نقد و بررسی)

چه افرادی را متقاضی منتخب می تواند با خود به کانادا ببرد ؟

متقاضی به همراه همسر وی و فرزندان زیر ۲۲ سال تمام، به شرطی که همه این افراد در پرونده مربوطه لحاظ شده باشند. در ضمن همه افراد قبل از صدور ویزای اقامت دائم، بایستی معاینات پزشکی را نیز انجام دهند.


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا اکسپرس اینتری فدرال تنها راه برای اقامت متقاضیان کار می باشد ؟

برنامه های مهاجرتی دیگر برای متقاضیان

خیر. علاوه بر اکسپرس اینتری فدرال، برنامه های دیگری نیز برای اقدام وجود دارند. اسکیل ورکر مجزای استان ها (نیازمند جاب آفر به استثنای بعضی استان ها). اخذ ویزای تحصیلی کانادا و پس از اتمام تحصیل، اقدام برای تشکیل پرونده مهاجرتی.

جهت اطلاع از روش مناسب مهاجرت به کانادا برای شما، فرم ارزیابی رایگان اقامت دائم در وب سایت را تکمیل نموده تا ما با شما تماس بگیریم. مشاورین مجرب سازمان مهاجرتی کارا اندیش در خدمت شما هستند.

 


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا سیستم اکسپرس اینتری به سیستم پذیرش استان کبک کانادا متصل است ؟

خیر. استان کبک سیستم EOI مستقل خود (آریما) جهت پذیرش اسکیل ورکر را داراست. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه نیروی متخصص کبک سری بزنید. یا با شماره ۰۹۱۲۷۷۹۷۶۹۰ و یا ۰۲۱۴۰۲۲۰۴۵۰ تماس گرفته و یا با واتس آپ پیام بفرستید. همراه شما هستیم.


0/5


(0 نقد و بررسی)

نیازمندی های برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا چیست ؟

برنامه اسکیل ورکر کانادا (فدرال) همانند دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا بر اساس امتیاز می باشد.

فاکتورهای مهم در این امتیازبندی
 • سن متقاضی
 • آخرین مدرک تحصیلی قابل قبول متقاضی
 • سابقه کاری قابل قبول متقاضی
 • مدرک زبان انگلیسی و/یا فرانسه (عموما” آیلتس و تِف) معتبر
 • اقامت برادر یا خواهر متقاضی یا همسرش در کانادا (دارای اقامت دائم یا شهروندی)
 • استطاعت مالی حداقلی برای متقاضی و خانواده جهت اداره زندگی در ماههای اول ورود به کانادا
 • فاکتورهای دیگر همچون: تحصیلات همسر، مدرک زبان همسر، سابقه کار و/یا تحصیل در کانادا، داشتن پیشنهاد شغلی در کانادا، داشتن نامزدی استانی و …

0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا لیست مشاغل مورد نیاز برای برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا وجود دارد ؟

خیر. صرفا” باید شغل متقاضی منطبق با  NOC 0/A/B کانادا باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با ما تماس بگیرید. در ضمن برای ارزیابی شرایط خود می توانید فرم ارزیابی اقامت دائم موجود در وب سایت شرکت را تکمیل نمائید. همراه شما هستیم.


0/5


(0 نقد و بررسی)

برنامه نیروهای متخصص کبک چیست ؟

برنامه نیروی متخصص کبک

برنامه نیروی متخصص کبک کانادا برای متقاضیان واجد شرایط که قصد اقامت و کار در استان کبک کانادا را دارند. از انتهای سال ۲۰۱۸ اداره مهاجرت کبک (MIDI) سیستم آنلاین ثبت پروفایل EOI جهت استان را راه اندازی نموده است. شبیه سیستم اکسپرس اینتری فدرال، متقاضیان منتخب، دعوتنامه را دریافت می نمانید. سپس می توانند مدارک لازم را ارسال نمایند.

CSQ

متقاضیانی که مدارکشان مورد تأیید قرار بگیرد و از طرف استان نامزد شوند، مدرکی تحت عنوان CSQ دریافت خواهند کرد. برخلاف نیروی متخصص فدرال، در برنامه نیروی متخصص کبک، رشته تحصیلی متقاضیان مهم بوده و اولویت بندی می شود. (بر اساس نیازهای بازار کار استان کبک).

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اینکه آیا برای این برنامه واجد شرایط لازم هستید یا خیر، با ما تماس بگیرید.


0/5


(0 نقد و بررسی)

نامزدی استان کبک (CSQ یا Quebec Selection Certificate) چیست ؟

نامزدی استان کبک

CSQ مدرکی است که توسط اداره مهاجرت کبک صادر می شود. به متقاضیان موفقی اعطاء می شود که توسط استان کبک حائز شرایط مهاجرت شناخته شده اند. با دریافت این مدرک، متقاضی می تواند جهت اخذ ویزا از دولت فدرال، اقدام نماید.


0/5


(0 نقد و بررسی)

جهت موفقیت در برنامه اسکیل ورکر کبک (QSWP)، آیا ارائه مدرک زبان فرانسه یا مدرک زبان انگلیسی اجباری است ؟

مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی

جهت کسب نمره بالاتر در برنامه نیروی متخصص کبک دانستن و ارائه مدارک معتبر زبان فرانسه و انگلیسی حائز اهمیت است. (بخصوص فرانسه). در صورتی که متقاضی در فاکتورهای دیگر دارای امتیاز بالا باشد، می تواند تنها با ارائه یکی از دو مدرک زبان ذکر شده موفق به دریافت CSQ بشود.

جهت کسب اطلاع از وضعیت پذیرش خود در برنامه نیروی متخصص استان کبک، با مشاورین گروه جهانی آسا تماس حاصل فرمائید.


0/5


(0 نقد و بررسی)

بعد از انتخاب شدن از استخر اسکیل ورکر کبک، مدارک لازم چگونه باید ارسال گردد ؟

در برنامه نیروی متخصص کبک ، متقاضی ۶۰ روز فرصت دارد تا مدارک اعلام شده را (با فرمت خواسته شده) توسط پست ارسال نماید.


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا دریافت نامزدی استان کبک (CSQ) به معنای موفقیت قطعی در اخذ اقامت دائم کاناداست ؟

دریافت نامزدی استان کبک

خیر. بعد از دریافت CSQ بایستی پرونده ویژه فدرال (در اداره مهاجرت دولت کانادا) تشکیل شود. در این مرحله امکان دارد پرونده متقاضی رد شود که می تواند دلایل متعددی داشته باشد. مانند: نتیجه معاینات پزشکی، دلایل امنیتی، محرز شدن اینکه متقاضی قصد ماندن در استان کبک را ندارد و دلایل دیگر.


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا اجباری به اضافه نمودن همسر به پرونده در مورد افراد متأهل وجود دارد ؟

نقش همسر در پرونده

خیر. متقاضی می تواند همسر خود را لحاظ ننماید. در عوض در پرونده، وی را بعنوان شخصی که متقاضی را همراهی نخواهد نمود، معرفی نماید. البته اگر متقاضی بخواهد فرزندان خود را در پرونده لحاظ نماید، بایستی رضایت همسر متقاضی رسما” دریافت گردد.


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا تغییرات ایجاد شده در وضعیت افراد پرونده را باید اعلام نمود ؟

اعلان تغییرات احتمالی در مورد افراد پرونده

بله حتما. هرگونه تغییر مؤثری در وضعیت پرونده بایستی حداکثر تا ۳۰ روز به اداره مهاجرت اعلام شود. تغییراتی همچون: اضافه شدن فرد جدید به پرونده – تغییرات در آدرس پستی یا ایمیل یا شماره تماس اعلام شده در پرونده. و تغییر وضعیت در شغل یا تحصیلات متقاضی. این اعلام تغییرات، شامل همسر متقاضی نیز می شود.


0/5


(0 نقد و بررسی)

اگر در مدت زمان بررسی پرونده، سن متقاضی یا خانواده بالاتر رود و یا زمان اعتبار مدارک زبان منقضی گردد، آیا تآثیر منفی بر امتیاز سن یا زبان خارجی خواهد گذاشت ؟

خیر، سن افراد پرونده و نیز زمان اعتبار مدارک زبان خارجی بعد از ارسال مدارک قفل می شود. این زمان مبنای امتیازدهی تا پایان کار خواهند بود.


0/5


(0 نقد و بررسی)

برنامه Quebec Experience Program یا PEQ چیست ؟

برنامه پِک در کبک

مخصوص متقاضیانی است که مدرک تحصیلی در کبک دریافت کرده و یا سابقه کارِ قابل قبول در کبک (حداقل یکسال در ۲ سال گذشته) دارند. البته تمام متقاضیانِ (-اصلی) این برنامه بایستی مدرک زبان فرانسه B2 (متوسط پیشرفته) برای speaking و listening ارائه نمایند.

نکته: متقاضیانی که حداقل سه سال تحصیل دبیرستان یا دانشگاه خود را به زبان فرانسه گذرانده و مدرک گرفته اند، نیازی به ارائه مدرک زبان فرانسه فوق الذکر ندارند.


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا برنامه PEQ شبیه برنامه نیروی متخصص کبک می باشد ؟

خیر. دو برنامه جداگانه برای یک هدف هستند یعنی دریافت نامزدی استان کبک (CSQ).


0/5


(0 نقد و بررسی)

پرونده PEQ چه زمان و به چه شکلی باید ارسال گردد ؟

فارغ التحصیلان کبک

در مورد فارغ التحصیلانِ کبک، متقاضیان بایستی بعد از فارغ التحصیلی و حداکثر تا ۳۶ ماه اپلیکیشن خود را صرفا” بصورت کاغذی (آنلاین مقدور نیست) پست نمایند.

شاغلین کبک

در مورد شاغلانِ کبک، متقاضیان به محض واجد شرایط لازم شدن و در زمانی که هنوز شاغل هستند، اپلیکیشن خود را صرفا” بصورت کاغذی (آنلاین مقدور نیست) پست نمایند.


0/5


(0 نقد و بررسی)

چه مدارک تحصیلی از کبک برای متقاضیان PEQ قابل قبول است ؟

مدارک تحصیلی مورد قبول
 • لیسانس
 • فوق لیسانس (و MBA)
 • دکترا
 • DEC (دیپلم کالج)
 • DEP (دیپلم هنرستان) که حداقل ۱۸۰۰ ساعت تحصیل را پوشش دهد.

نکته: دو مدرک DEP جداگانه که جمعا” ۱۸۰۰ ساعت تحصیل را پوشش دهند، قابل قبول نخواهد بود.


0/5


(0 نقد و بررسی)

چه سابقه کاری از کبک برای متقاضیان PEQ قابل قبول است ؟

سابقه کاری معتبر

حداقل یکسال سابقه کار تمام وقت در طی ۲ سال سابقه کارِ قبل از ارسال اپلیکیشن PEQ قابل قبول است. سابقه کار نیمه وقت قابل قبول نیست. (برخلاف اکسپرس اینتری فدرال).

تعریف سابقه کار معتبر

سابقه کار تمام وقت حداقل ۳۰ ساعت در هفته است.

سابقه کارِ حین تحصیل در کبک که با دریافت مجوز کار (work permit) انجام شده، قابل قبول است.


0/5


(0 نقد و بررسی)

متقاضی PEQ می تواند اپلیکیشن خود را از خارج کانادا اقدام نموده و پست نماید ؟

فارغ التحصیلانِ کبک می توانند از خارج کانادا اقدام نمایند. ولی شاغلین در کبک باید از داخل استان کبک و در حالیکه شاغل در شغل مربوطه در کبک هستند، اقدام نمایند. سپس مدارک را ارسال نمایند.


0/5


(0 نقد و بررسی)

مهاجرت به کانادا از طریق ایجاد کسب و کار چگونه است؟

برنامه های بیزنسی کانادا

این گروه از برنامه ها مخصوص متقاضیانِ دارای تجربه کافیِ مدیریتِ ارشد در کسب و کار خود می باشند. صاحب کسب و کار یا بدون کسب و کار که دارای حد نصاب اموال و دارایی می باشند.

سه برنامۀ کسب و کار در این گروه

0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کارآفرینی (کسب و کار)، محدود به ماندن در یک استان خاص هستند؟

خیر. تمام کسانی که موفق به دریافت کارت اقامت دائم کانادا می شوند، می توانند در هر نقطه از کانادا زندگی و کار نمایند. در عین حال کسب و کار خود را داشته باشند. البته کسانی که از طریق برنامه کارآفرینی استانی اقدام نموده اند، باید به تعهدات خود تا پایان عمل نمایند.


0/5


(0 نقد و بررسی)

تفاوت اجازه کار (work permit) با ویزای مهاجرت به کانادا (اقامت دائم) چیست؟

مجوز اقامت و کار موقت

مجوز کار به فرد اجازه می دهد تا مدت زمان محدودی در کانادا اشتغال داشته باشد. در عین حال در بعضی موارد محدودیت هایی نیز جهت نوع کار اعمال می شود. این نوع ویزا به خودی خود منجر به اخذ اقامت دائم کانادا نمی شود. اما نردبانی است که با احراز شرایط دیگری می تواند به اقامت دائم کانادا منتهی شود.

اقامت دائم

در مقابل، ویزای اعطا شده به متقاضیِ مهاجرت به کانادا اجازه می دهد تا فرد در هر نقطه از کانادا زندگی و کار نماید. از مزایای یک کانادایی تا حد بسیار زیادی برخوردار باشد. در عین حال این فرد می تواند، با داشتن شرایط لازم، اعضای خانواده خود را نیز به کانادا آورد. و اقامت دائم کانادا را نیز برای آنها به ارمغان بیاورد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این موارد، با گروه مشاورین جهانی آسا تماس حاصل فرمائید.


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا استفاده از خدمات دفاتر و شرکت های مهاجرتی مفید است؟

مشاور و وکیل مهاجرتی

بله. با گذشت زمان مهاجرت به کانادا پیچیده تر شده است. بیش از ۸۰ روش مهاجرت به کانادا وجود دارد (فدرال و استانی). صرفا” یکی از آنها برای متقاضی بعنوان بهترین روش می تواند مدنظر قرار گیرد. اداره مهاجرت کانادا اجازه می دهد تا خود متقاضی پرونده مهاجرتی را تشکیل دهد.

مزایای استفاده از مشاور و وکیل

ولی بر اساس آمار موجود، استفاده از یک وکیل یا نماینده کارآزموده و مجرب شانس قبولی پرونده را بطور چشمگیری افزایش می دهد. و البته نواقص موجود در پروسه پیگیری پرونده بهتر مرتفع خواهد شد. یک پرونده مهاجرتی بی نقص دچار تأخیرها و کندی های کمتری می شود. که البته نهایتا” منجر به دریافت زودتر ویزا خواهد شد.

خدمات گروه مشاورین مجرب جهانی آسا
 • تعیین و شناسایی بهترین برنامه مهاجرتی با توجه به شرایط متقاضی
 • افزایش شانس تشکیل و ارسال بموقع پرونده و مدارک مورد نیاز کامل و بی نقص قبل از تکمیل و اتمام سهمیه برنامه مورد نظر
 • تدوین نراتیو و بیزنس پلن (طرح توجیهی) برای پرونده های بیزنسی (سرمایه گذاری، کارآفرینی، استارت آپ و خوداشتغالی)
 • هدایت و راهنمایی شما در معادل سازی و ارزیابی صحیح مدارک تحصیلی شما توسط سازمان مناسب و منصوب اداره مهاجرت کانادا
 • هدایت و راهنمایی شما در تهیه و جمع آوری صحیح و حرفه ای مدارک مورد نیاز پرونده تا اینکه بالاترین امتیاز ممکن در برنامه مورد نظر به شما تعلق گیرد.
 • مساعدت در یافتن شغل و کار مورد نظر در کانادا
 • تسریع در نتیجه بخش بودن برنامه مهاجرتی انتخاب شده با اجتناب و پیشگیری از خطاهای معمول که باعث تأخیر در پرونده می شود.
 • ارزیابی مستمر توانائی های شما در قبال برنامه های موجود مهاجرتی (۸۰ برنامه موجود کانادا) که منجر به دریافت موفق ویزای اقامت دائم شما بشود.
 • در رساندن صدای شما به مسئولین مربوطه در اداره مهاجرت کانادا و استرالیا کوشا خواهیم بود.
 • در طول مسیر پرفراز و نشیب مهاجرت یار و همراه صدیق شما خواهیم بود.

0/5


(0 نقد و بررسی)

بیومتریک کانادا چیست و به چه منظوری انجام می شود ؟

بیومتریک کانادا چیست

بیومتریک عبارتست از جمع آوری اطلاعات متقاضی از طریق انگشت نگاری و انداختن عکس. این امر جهت شناسایی ظاهری و هویتی فرد برای سرویس دهی بهنگام انجام می شود. جهت حفظ و ارتقاء سطح ایمنی و امنیت شهروندان کانادایی، بیومتریک جهت تقریبا” تمامی متقاضیان ورود به کانادا انجام می شود.


0/5


(0 نقد و بررسی)

در چه فواصل زمانی انجام بیومتریک ضروری است ؟

اعتبار بیومتریک

اعتبار بیومتریک کانادا ۱۰ سال می باشد. بنابراین پس از انجام بیومتریک، فرد تا ۱۰ سال نیاز به تکرار آنرا نخواهد داشت.

نکته مهم: می توانیم در برنامه های مربوط به اقامت دائم کانادا شرکت کرده و تشکیل پرونده دهیم. در اینصورت حتی در صورت معتبر بودن بیومتریک قبلی خود، بایستی مجددا” بیومتریک را تکرار کرد.

اقامت دائم کانادا : اسکیل ورکر، کارآفرینی، سرمایه گذاری، خوداشتغالی، استارت آپ و موارد مشابه.


0/5


(0 نقد و بررسی)

مراکز انجام بیومتریک کانادا کجاست ؟

مراکز بیومتریک

ممکن است مرکز VAC جهت انجام بیومتریک در کشورتان موجود نباشد. آنگاه می توانید به نزدیکترین کشور دارای چنین مرکزی مراجعه نمائید.

لیست مراکز مجاز انجام بیومتریک کانادا


0/5


(0 نقد و بررسی)

چه زمانی باید بیومتریک را انجام داد ؟

زمان انجام بیومتریک

با مراجعه به صفحه اینترنتی مربوطه، شما می توانید از وضعیت و اعتبار بیومتریک خود مطلع شوید.

پس از ثبت نام و تشکیل پرونده، جهت انجام بیومتریک ۳۰ روز فرصت دارید. با دردست داشتن پرینت معرفی نامه لازم شخصا” به یکی از مراکز VAC مراجعه کنید. شرکت گروه مشاورین جهانی آسا این پرینت را در اختیار شما قرار خواهد داد.

گروه مشاورین جهانی آسا

جهت رفاه حال متقاضیان محترم از مرکز VAC دلخواه، نوبت برای شما رزرو می شود. این نوبت در روز و ساعت مورد نظر شما رزرو خواهد شد. متقاضیان می توانند بدون معطلی و در کوتاهترین زمان ممکن بیومتریک خود را انجام دهند.


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا حریم خصوصی متقاضی از طریق انجام بیومتریک کانادا مخدوش نخواهد شد ؟

حریم خصوصی

دولت کانادا تأکید می کند که اطلاعات اخذ شده از متقاضی توسط بیومتریک، کدگذاری می شود. این اطلاعات بصورت الکترونیکی از طریق یک سیستم داخلی حفاظت می شود. که بصورت امن به سیستم شناسایی بیومتریک مهاجرت کانادا ارسال خواهد شد. بعد از این ارسال، اطلاعات بیومتریک متقاضی از بانک اطلاعاتی مربوطه حذف می شود.


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا فردی که ویزای توریستی معتبر کانادا (ویزای مولتی کانادا) را در دست دارد، نیاز دارد مجددا" بیومتریک انجام دهد ؟

انجام مجدد بیومتریک

بله و خیر. بستگی به نوع پرونده جدید دارد. اگر پرونده جدید توریستی یا تحصیلی و یا ورک پرمیت (work permit) باشد. و در ضمن از زمان انجام بیومتریک ۱۰ سال نگذشته باشد، نیازی به تکرار بیومتریک نیست.

ولی اگر پرونده جدید مربوط به اخذ اقامت دائم باشد. در هر صورت حتی اگر بیومتریک متقاضی معتبر باشد، بایستی بیومتریک را دوباره انجام دهد.


0/5


(0 نقد و بررسی)

از ابتدای تشکیل پرونده اقامت کانادا، چه هزینه هایی توسط متقاضی بایستی پرداخت گردد ؟

هزینه های بایسته که توسط متقاضی محترم پرداخت می گردد به سه دسته کلی تقسیم می گردند.
هزینه های دولتی کانادا
 • هزینه بررسی پرونده جهت تمامی افراد موجود در پرونده. (استانی و فدرال جداگانه)
 • هزینه انجام معاینات پزشکی همه افراد
 • لندینگ فی صرفا” جهت متقاضی اصلی و همسر
 • هزینه احتمالی ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی متقاضی اصلی و همسر در کانادا
 • هزینه تأیید ارزیابی ارزش واقعی اموال و دارایی های متقاضی (در برنامه های بیزنسی) توسط استان مربوطه
 • هزینه بررسی پرونده جهت اخذ ویزای توریستی کانادا (برای تمامی افراد پرونده)
 • هزینه انجام بیومتریک برای افراد موجود در پرونده (افراد ۱۴ تا ۷۹ سال)

 

هزینه های شرکت گروه مشاورین جهانی آسا

فی دریافت شده توسط شرکت ما بابت

 • مشاوره حرفه ای اولیه
 • تشخیص برنامه مهاجرتی ایده آل جهت متقاضی
 • تشکیل بموقع پرونده و هدایت در نحوه تهیه و جمع آوری صحیح مدارک لازم
 • ساماندهی پرونده و رفع نواقص موجود
 • انجام امور بایسته پرونده مانند ارسال مدارک لازم جهت معادل سازی مدارک تحصیلی و …
 • ارتباط مستمر با وکیل پرونده در زمان لازم جهت تسهیل در نتیجه بخش بودن پرونده مهاجرتی
 • ارتباط دائمی با مبادی ذیربط در استان مربوطه. نیز اداره مهاجرت کانادا در مرحله فدرال جهت پاسخگویی به آفیسر
 • اخذ ویزای توریستی و نیز راهنمایی و برنامه ریزی لازم برای سفر تحقیقاتی متقاضی به استان مربوطه. (جهت برنامه های کارآفرینی استانی)
 • تهیه و تدوین طرح توجیهی (بیزنس پلن) جهت راه اندازی یا خرید بیزنس مربوطه. (جهت برنامه های کارآفرینی استانی)
 • تدوین نراتیو (جهت برنامه های بیزنسی)
 • راهنمایی و هدایت متقاضی در انجام و برگزاری موفق مصاحبه های احتمالی
 • راهنمایی متقاضی در چگونگی ترجمه صحیح مدارک لازم پرونده
 • ثبت نام متقاضیان اکسپرس اینتری در بانک مشاغل کانادا جهت تسهیل در کاریابی
 • هدایت و ارائه مشاوره های حرفه ای در زمینه استقرار در کانادا. و دریافت خدمات ضروری زندگی که بعد از ورود به کانادا از اهم امور می باشد.

 

هزینه های متفرقه
 • هزینه سفر به کشور ثالث جهت انجام بیومتریک
 • هزینه پیکاپ ویزا
 • هزینه سفر تحقیقاتی احتمالی به کانادا (جهت برنامه های کارآفرینی استانی)
 • هزینه ترجمه مدارک لازم پرونده
 • هزینه های احتمالی مربوط به جمع آوری مدارک لازم پرونده
 • هزینه سفر به کشور ثالت جهت انجام مصاحبه احتمالی
 • هزینه پستی ارسال مدارکی که ممکن است به کانادا پست شوند(جهت بعضی از برنامه ها)
 • هزینه های پرداخت آنلاین فی های دولتی

نکته: تمامی هزینه ها و نحوه پرداخت آنها در تفاهم نامه بین متقاضی و گروه مشاورین جهانی آسا تنظیم و درج خواهند شد. در ضمن هرگونه تغییرات احتمالی در مورد امور مالی بموقع به اطلاع متقاضی محترم خواهد رسید.


0/5


(0 نقد و بررسی)

چه مدت طول می کشد تا پرونده مهاجرتی به سرانجام برسد ؟

عوامل متعددی که بر مدت زمان پردازش و نتیجه دهی پرونده متقاضی تأثیرگذار می باشند
 • مرکز و اداره مهاجرت و ویزای مربوطه که پرونده متقاضی به آنجا ارسال شده است.
 • برنامه مهاجرتی انتخاب شده که تحت آن ثبت نام و تشکیل پرونده انجام گرفته است.
 • اینکه شما موفق به یافتن کار در کانادا شده اید یا خیر
 • شیوه و نحوه جمع آوری مدارک لازم پرونده متقاضی
 • اینکه شما مصاحبه خواهید داشت یا خیر
 • موارد دیگری که از کنترل متقاضی و حتی نماینده و وکیل قانونی وی نیز خارج است.
مدت زمان دقیق نتیجه دهی پرونده

تعیین مدت زمان دقیق به سرانجام رسیدن پرونده مهاجرتی بسیار مشکل و در بعضی موارد غیرممکن است. زمان هایی که در بعضی وب سایت ها، انجمن های اینترنتی و یا شبکه های اجتماعی ارائه و مطرح می گردد، به هیچ وجه قابل استناد نمی باشند. متقاضیان محترم باید هوشیار باشند از پرداخت وجه به افرادی که ادعای تسریع در پرونده مهاجرتی با پرداخت پول دارند را اجتناب نمایند.


0/5


(0 نقد و بررسی)

تاریخ مربوط به قفل شدن به چه معناست ؟

تاریخی است که در آن اداره مهاجرت کانادا مدارک لازم پرونده را بطور کامل دریافت می نماید. و وجوه دولتی پرونده بعنوان فی پردازش پرونده نیز بطور کامل پرداخت شده است. از این تاریخ به بعد ارزیابی بعضی از فاکتورهای مؤثر در پرونده شامل مرور زمان نمی شوند. مانند سن افرادِ موجود در پرونده.


0/5


(0 نقد و بررسی)

چه کسانی می توانند در پرونده مهاجرت کانادای متقاضیِ اصلی درج شوند ؟

متقاضی می تواند همسر خود و فرزندان وابسته زیر ۲۲ سال و مجرد را در پرونده اخذ اقامت کانادای خود ثبت نام نماید. در سه حالت زیر نیز فرزند متقاضی، اگرچه بیشتر از ۲۲ سال داشته باشد، می تواند در پرونده لحاظ گردد.

موارد استثناء

استثناء ۱: فرزند متقاضی بدلیل معلولیت جسمی یا ذهنی، از قبل از ۲۲ سالگی از نظر مالی به والدین خود وابسته بوده.

استثناء ۲: فرزند متقاضی قبل از ۲۲ سالگی در حال تحصیل تمام وقت و بدون انقطاع بوده است. و از نظر مالی به والدین خود وابسته بوده و می باشد.

استثناء ۳: فرزند متقاضی قبل از ۲۲ سالگی در حال تحصیل تمام وقت و بدون انقطاع بوده است. و نیز قبل از ۲۲ سالگی ازدواج نموده و از نظر مالی به والدین خود وابسته بوده و می باشد.


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا تغییرات احتمالی در وضعیت خانواده را باید گزارش نمود ؟

ممکن است در حین بررسی پرونده و یا بعد از صدور ویزای اقامت، تغییر وضعیت افراد پیش بیاید. از قبیل ازدواج جدید یا فرزند جدید و غیره. متقاضی محترم بایستی در اسرع وقت مراتب را به اطلاع شرکت برساند. تا سریعا” موارد تغییر به مبادی ذیربط در کانادا اعلام گردد. و مسئولین مربوطه اقدامات لازم در شرایط جدید را بعمل آورند. بدیهی است عواقب عدم اعلان اینگونه تغییرات از سوی متقاضی بعهده وی می باشد.


0/5


(0 نقد و بررسی)

در برنامه ویزای فامیلی کانادا، چه کسانی جهت دریافت ویزای مهاجرت واجد شرایط هستند ؟

اقوام نزدیکِ فرد اسپانسر کننده (فردی که اقامت دائم و یا پاسپورت کانادایی دارد).
این اقوام صرفا” یکی از گروههای زیر می توانند باشند.
 • همسر اسپانسر کننده
 • والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ اسپانسر کننده
 • فرزند وابسته (زیر ۲۲ سال) اسپانسر کننده و یا
 • برادر، خواهر، برادرزاده، خواهرزاده و یا نوه اسپانسر کننده بوده باشد. و نیز زیر ۱۸ سال و مجرد و یتیم نیز باشند. و یا
 • فرزندخوانده زیر ۱۸ سال اسپانسر کننده و یا
 • فردی از اقوام دیگرِ اسپانسر کننده به شرطی که فرد اسپانسر کننده از خویشاوندان فوق الذکر نداشته باشد. و نیز خویشاوندی که مقیم دائم و یا شهروند کانادا باشد، نداشته باشد.

0/5


(0 نقد و بررسی)

چه کسانی می توانند در پرونده متقاضی (فرد اسپانسرشده) جهت اخذ ویزای اقامت دائم لحاظ شوند ؟

تحت برنامه ویزای فامیلی کانادا، افراد زیر می توانند در پرونده متقاضی (فرد اسپانسر شده) جهت اخذ ویزای مهاجرت لحاظ شوند
 • همسر فرد اسپانسر شده
 • فرزندان وابسته فرد اسپانسر شده
 • فرزندان وابسته همسر فرد اسپانسر شده
 • فرزندان وابسته فرزندان وابسته فرد اسپانسر شده (نوه های وابسته فرد اسپانسر شده)
 • فرزندان وابسته فرزندان وابسته همسر فرد اسپانسر شده (نوه های وابسته همسر فرد اسپانسر شده)

0/5


(0 نقد و بررسی)

فرزند وابسته به چه فردی اطلاق می شود ؟

در برنامه ویزای فامیلی، فرزند وابسته عبارتست از فرزندی که شرایط زیر را دارد.
 • زیر ۲۲ سال و مجرد باشد (در تاریخی که پرونده مربوطه ارسال شده است و البته در زمان ورود به کانادا همچنان مجرد مانده باشد). یا
 • در هر سنی باشد به شرطی که: از قبل از ۲۲ سالگی در حال تحصیل رسمی و تمام وقت و مستمر بوده. و حتما” از نظر مالی به والدین خود وابسته بوده و هست. یا
 • در هر سن و شرایط ازدواج باشد به شرطی که: هم ازدواج نموده باشد (قبل از ۲۲ سالگی). و هم در حال تحصیل رسمی و تمام وقت و مستمر بوده باشد (قبل از ۲۲ سالگی). و از زمان ازدواج از نظر مالی به والدین خود وابسته بوده و هست. یا
 • بعلت معلولیت جسمی یا ذهنی، از قبل از ۲۲ سالگی به والدین خود از نظر مالی وابسته بوده و هست.

0/5


(0 نقد و بررسی)

الزامات مالی فرد اسپانسر کننده چیست ؟

فرد اسپانسر کننده باید توانایی مالی خود را برای تدارک نیازهای اساسی کلیه افراد اسپانسر شده ثابت نماید. مگر در دو حالت زیر

 • اسپانسر شونده همسرِ فرد اسپانسر کننده است. یا
 • اسپانسر شونده فرزندِ وابستهِ فرد اسپانسر کننده است.

0/5


(0 نقد و بررسی)

منظور از نیازهای اساسی چیست ؟

در صورتی که فرد اسپانسر شده نتواند تأمین کننده نیازهای اساسی خودش باشد. آنگاه فرد اسپانسر کننده بایستی تأمین نیازهای اساسی مذکور را تضمین نماید.

نیازهای اساسی
 • غذا، پوشاک، سرپناه و نیازهای روزمره دیگر. و
 • بهداشت و مراقبت های دندان و چشم و دیگر نیازهای درمانی. که تحت پوشش درمان پزشکی فراگیر در کانادا نمی باشند.

0/5


(0 نقد و بررسی)

تعهدات اسپانسر کننده قابل کمک گیری می باشد ؟

صرفا” همسر اسپانسر کننده می تواند در تعهدات فرد اسپانسر کننده، وی را کمک نماید. (طبق یک تعهد رسمی و امضاء شده).


0/5


(0 نقد و بررسی)

شرایط جامع فرد اسپانسر کننده چیست ؟

علاوه بر الزام حمایت مالی از طرف فرد اسپانسر کننده، وی باید شرایط دیگر ذیل را نیز داشته باشد.

 • دارای کارت اقامت دائم و یا شهروندی کانادا و دارای ۱۸ سال کامل.
 • حضور فیزیکی در کانادا مگر برای شهروندان کانادایی که صرفا” بخواهند همسر یا فرزندان وابسته خود را اسپانسر کنند. که در اینصورت نیز باید تضمین دهند قبل از ورود افراد اسپانسر شده، به کانادا بازگردند.
 • در زندان نباشند.
 • ورشکسته اعاده حیثیت نشده نباشد.
 • دریافت کننده خدمات اجتماعی دولتی نباشد. مگر بابت ازکارافتادگی و ناتوانی.
 • تحت شرایط اخراج از کشور نباشد.
 • محکومیت کیفری نداشته باشد.
 • بدهی به همسر قبلی یا فرزند، بر اساس حکم دادگاه نداشته باشد.
 • بدهی بابت دریافت وام مهاجرتی نداشته باشد.
 • اسپانسر کننده افراد قبلی نباشد که خدمات اجتماعی دریافت کرده اند. و هنوز بازپرداخت را کامل نکرده اند.

0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا اسپانسر شونده می تواند از داخل کانادا اقدام نماید ؟

بله. البته به غیر از همسر و فرزند وابسته، فرد یا افراد اسپانسر شونده بایستی الزام و اجبار خود به ماندن در کانادا را اثبات نمایند. (در زمان تشکیل پرونده از داخل کانادا) .


0/5


(0 نقد و بررسی)

آیا فرد اسپانسر شونده می تواند در حین بررسی پرونده خود، در کانادا کار نموده یا تحصیل نماید ؟

بلی. مشروط به اینکه پرونده مربوطه در اداره مهاجرت کانادا مورد تأیید کامل قرار گرفته باشد. آنگاه فرد یا افراد اسپانسر شده می توانند مجوز تحصیل و یا مجوز کار باز (غیر محدود) دریافت نمایند.


0/5


(0 نقد و بررسی)

سؤالات مربوط به نامزدی استانی کانادا

ارتباط برنامه نامزدی استانی (PNP) با سیستم اکسپرس اینتری چیست ؟

نامزدی استانی و اکسپرس اینتری

استان ها و قلمروهای کانادا می توانند تعدادی از متقاضیان مهاجرت به کانادا را نامزد (کاندید) نمایند. (از طریق سیستم اکسپرس اینتری و با توجه به نیازها و بازار کار خود). کاندیدهای موجود در استخر اکسپرس اینتری که موفق به اخذ نامزدی یکی از استان ها شوند، ۶۰۰ امتیاز اضافه از ۱۲۰۰ امتیاز را دریافت می کنند. این خود منجر به اخذ امتیاز قبولی و انتخاب شدن حتمی از استخر اکسپرس اینتری خواهد شد.

نحوه ارتباط

بسته به استان مربوطه، کاندیدهای واجد شرایط ورود به استخر اکسپرس اینتری، ممکن است اول به استخر مربوطه وارد شوند. و سپس از طرف استان نامزد شوند. و یا اینکه اول از طرف استان نامزد شوند. و سپس پروفایل اکسپرس اینتری را تکمیل نموده و وارد استخر شوند.


0/5


(0 نقد و بررسی)

نامزدی استانی پایه چیست ؟

نامزدی استانی پایه

استان ها می توانند خارج از چارچوب اکسپرس اینتری خود راسا” نسبت به پذیرش متقاضیان مهاجرت به کانادا اقدام نمایند. پذیرش این متقاضیان منوط به احراز شرایط خاصی است که استان وضع نموده است. که البته منطبق با نیازها و بازار کار استان مربوطه است.

نیروی متخصص استانی شرایط خاص خود را داشته و عموما” نیاز به دریافت و ارائه پیشنهاد شغلی (Job Offer) از یک کارفرمای کانادایی دارد. البته استثنائاتی نیز وجود دارد.

نکات

استان مربوطه صرفا” می تواند فرد را کاندید و نامزد دریافت اقامت دائم نماید. بنابراین نهایتا” اداره مهاجرت (-فدرال) کاناداست که ویزا را صادر خواهد نمود. (البته به شرط تأیید شدن و قبولی در مراحل صحتِ مدارک، مدیکال و …).

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.


0/5


(0 نقد و بررسی)

چه معیارهایی برای نامزدی استانی بیشتر مدنظر قرار می گیرد ؟

معیارهای نامزدی استانی

بیشتر استان ها شرایط و معیارهای انطباق پذیری متقاضی با رشد اقتصادی استانِ ذیربط را دارند. نیز قصد متقاضی جهت اسکان در استان را مد نظر قرار می دهند.

برخی از این معیارها
 • داشتن پیشنهاد شغلی (Job Offer) از استان مربوطه
 • تحصیلات
 • تجربه کاری در حوزه های مورد نیاز استان
 • مهارت های زبان خارجی (انگلیسی و/یا فرانسه)
 • خویشاوند نزدیک مقیم و ساکن در استان
 • انطباق پذیری با استان

0/5


(0 نقد و بررسی)
0/5 (0 نقد و بررسی)