۵ نمره کاهش در حداقل امتیاز قبولی اکسپرس اینتری
انتخابات شماره ۱۰۲ اکسپرس انتری فدرال کانادا در ۲۰۱۸

۵ نمره کاهش در حداقل امتیاز قبولی اکسپرس اینتری

دولت کانادا در گزینش اخیر متقاضیان در سیستم اکسپرس اینتری در روز دوشنبه مورخه ۱۵ اکتبر ۲۰۱۸، ۳۹۰۰ دعوتنامه جهت اقدام برای اقامت دائم صادر نمود.

حداقل نمره مورد قبول جهت صدور دعوتنامه در این انتخابات، ۴۴۰ بوده که نسبت به دوره قبل (۳  اکتبر گذشته) کاهش ۵ نمره ای را نشان می دهد.
اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) از قانون tie-break در این قرعه کشی استفاده کرد و تاریخ و زمان استفاده در این قانون ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۸ در ساعت ۱۱:۰۶:۲۹ UTC بود. این بدان معنی است که تمام نامزدها با نمره CRS بالاتر از ۴۴۰ و همچنین نامزدهای با نمرات ۴۴۰ که پروفایل خود را قبل از این تاریخ و زمان مشخص شده ارسال کرده اند، در این دوره دعوتنامه دریافت کرده اند.

انتخابات این دوره که کمتر از دو هفته پس از انتخابات ۳ اکتبر انجام شد، ممکن است به کاهش ۵ امتیازی کمک کرده باشد. چراکه فاصله زمانی کمتر بین انتخابات به معنای کاهش سرعت در افزایش ارسال تقاضانامه به POOL اکسپرس اینتری می باشد.

سیستم اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری یک فرآیند کاملا الکترونیکی بوده که دولت فدرال، دولت های استانی و کارفرمایان کانادایی در آن دخیل هستند. سیستم اکسپرس اینتری پروفایل نامزدها را در سه دسته اصلی مهاجرت اقتصادی فدرال کانادا مدیریت می نماید: کلاس نیروی متخصص فدرال (اسکیل ورکر فدرال)، کلاس نیروی ماهر فدرال و کلاس تجربه / تحصیل کانادایی.

canada-chart-ee-draw-102-2018oct15
canada-chart-ee-draw-102-2018oct15

نامزدها بر اساس نمره CRS خود رتبه بندی می شوند که بر مبنای عوامل مختلفی همچون: تجربه کار، تحصیلات، سن و نیز مهارت در دو زبان رسمی کانادا یعنی انگلیسی و فرانسه می باشد.

نامزدهایی که بالاترین رتبه را کسب می کنند، دعوتنامه را از طریق دوره های انتخاباتی منظم دریافت می کنند.

هدف گذاری کلان اداره مهاجرت کانادا

IRCC در حال حاضر در مجموع ۷۰،۳۰۰ دعوتنامه را در بیش از ۲۲ انتخابات در سال ۲۰۱۸ صادر کرده است. در زمان مشابه در سال گذشته ۷۲,۲۲۱ دعوتنامه و در کل سال ۲۰۱۷ تعداد ۸۶,۰۲۳ دعوتنامه صادر شد.
براساس برنامه کلان سالانه مهاجرت کانادا (جدول زیر)، دولت کانادا در سال ۲۰۱۸ هدف گذاری ۷۴,۹۰۰ پذیرش جدید و برای ۲۰۱۹ تعداد ۸۱,۴۰۰ پذیرش جدید را از طریق کلاس های: نیروی ماهر فدرال، نیروی متخصص فدرال و تجربه / تحصیل کانادایی در نظر گرفته است.

برنامه کلان سالانه مهاجرت کانادا جهت 2018 الی 2020
Canada-Imm-Plan2018-2020
0/5 (0 نقد و بررسی)
0/5 (0 نقد و بررسی)