کانادا پرشیا
کانادا پرشیا
فروش خانه

آیا بهتر است خانه خود را در پاییز به فروش برسانیم؟

فصل پاییز پتانسیل زیادی برای خرید و فروش وجود دارد! اگر خانه‌تان را در طول پاییز به فروش برسانید، مزایای زیادی شامل حالتان خواهد شد.

چرا باید خانه خود را در پاییز به فروش برسانید!

بیشتر مردم تمایل دارند که خانه‌های خود را در طول فصول گرم‌تر سال به فروش برسانند، اما در فصل پاییز نیز پتانسیل زیادی برای خرید و فروش وجود دارد! اگر خانه‌تان را در طول پاییز به فروش برسانید، مزایای زیادی شامل حالتان خواهد شد. بیایید آنها را مرور کنیم!

از آنجا که اکثر مردم تمایل دارند تا خانه‌های خود را در فصول تابستان یا بهار به فروش برسانند، خریداران در این ماه‌ها گزینه‌های زیادی را برای انتخاب در اختیار خواهند داشت. این امر باعث می‌شود که خریداران به راحتی برای خرید درخواستی ارائه ندهند و تا زمان پیدا کردن خانه ایده آلِ مورد نظرشان صبر کنند. اما اگر خانه خود را در فصل پاییز به فروش برسانید، به احتمال زیاد با درخواست‌های خرید جدی‌تری مواجه خواهید شد. و این حالت به دلیل فشاری است که خریداران برای گرفتن تصمیم نهایی، قبل از فرا رسیدن زمستان، بر دوش خود احساس می‌کنند. در فصل پاییز متوجه خواهید شد که کسانی که به شما پیشنهاد خرید می‌دهند تمام تلاش خود را می‌کنند تا هر چه سریع‌تر با شما قرارداد خرید خانه را ببندند.

 

کمتر بودن تعداد رقبا

بسیاری از فروشندگان سعی می‌کنند تا خانه‌های خود را قبل از فرا رسیدن فصل پاییز به فروش برسانند زیرا اکثر خریداران در ماه‌های گرم‌تر به دنبال خرید خانه خواهند بود. بنابراین زمانی که ماه سپتامبر فرا می‌رسد، بازار مسکن راکد شده و تعداد معاملات کاهش پیدا می‌کند. این عامل مزیت بزرگی برای شما به حساب می‌آید زیرا با رقبای کمتری مواجه خواهید بود. در این فصل، نه تنها پیشنهادات جدی‌تری را از خریداران دریافت خواهید کرد، بلکه امکان چانه زنی بیشتری نیز برای قرارداد بستن تا پایان سال خواهید داشت.

مواجهه با قشرهای مختلف خریداران

اکثر پدر و مادرها و خانواده‌های بچه دار در فصل بهار به دنبال خانه می‌گردند، در حالی که جوانان و متولدین سال 2000 به بعد، که تصمیم به ترک خانه پدری خود گرفته‌اند و کارمندانی که باید به مکان‌های جدید نقل مکان کنند، در اواخر سال به جست‌وجوی خانه می‌پردازند. آنها این فصل را انتخاب می‌کنند چرا که نرخ املاک در این بازه زمانی پایین‌تر است و بازار دچار رکود می‌شود. بنابراین، اگر خانه خود را در فصل پاییز بفروشید، این امکان را خواهید داشت تا با قشرهای مختلف خریدارانی که برای یافتن هر چه سریع‌تر خانه تحت فشار هستند، به چانه‌زنی بپردازید. به احتمال زیاد با خریدارانی ملاقات خواهید کرد که برای بستن قرارداد با شما پافشاری کرده و امکان منتظر ماندن را نخواهند داشت.

 

بازسازی و بهبود وضعیت خانه

پس از گذراندن یک زمستان سخت، شما می‌تواند خانه خود را از جهات مختلف بازسازی کرده و تغییراتی را در آن ایجاد کنید تا همچون گذشته جذاب به نظر برسد. شما باید اطمینان حاصل کنید که وضعیت خانه شما از هر نظر عالی به نظر برسد، برای مثال کولر گازی و بخاری شما باید در شرایط مناسبی قرار داشته باشد. در طول ماه‌های گرم‌تر، می‌توانید برای بهبود وضعیت خانه خود اقداماتی را انجام دهید و تعمیرات خانه را به پایان برسانید و خانه‌ی خود را برای به فروش رفتن در فصل پاییز آماده کنید. مزیت این انتخاب این است که می‌توانید خانه خود را بسیار بالاتر از حد معمول ارزش گذاری کنید. از آنجا که در این فصل تعداد رقبا کمتر و تعداد خریداران جدی‌تر بیشتر می‌باشد، شما می‌توانید از بستن قرارداد مطمئن باشید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *