کانادا پرشیا
کانادا پرشیا
reef 3

ارز ریف REEF چیست؟ آینده ارز دیجیتال ریف REEF

 

ارز ریف REEF چیست؟، امروزه پروژه های جدیدی در بازار ارز های دیجیتال در حال ظهور است که در حوزه امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای به سرعت در حال گسترش و تکامل می باشند. در واقع افراد به مدلی مستقل تر برای مدیریت امور مالی خود روی می آورند که توسط پروژه های دیفای DeFi و پلتفرم های بلاکچین مانند ریف فایننس Reef Finance ارائه می شود. ما تیم زوم ارز در این مقاله ما قصد داریم به معرفی رمز ارز ریف REEF و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی ریف فایننس Reef Finance بپردازیم.

ریف فایننس Reef Finance به عنوان یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین معرفی می شود که دسترسی به خدمات و محصولات دیفای را آسان می نماید. این پروتکل بر روی بلاکچین پولکادات پیاده سازی شده است و به کاربران امکان دسترسی به اکثر خدمات دیفای را در چندین پروژه تنها در یک پلتفرم می دهد. در ادامه شما می توانید با این پروتکل بیشتر آشنا شوید. همچنین به بررسی عملکرد، ویژگی ها و تاریخچه و بنیانگذاران ریف فایننس خواهیم پرداخت. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با کیف پول های پشتیبانی کننده رمز ارز ریف REEF تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ارز دیجیتال ریف REEF چیست؟

ارز دیجیتال ریف REEF چیست؟
ارز دیجیتال ریف REEF چیست؟

توکن ریف REEF توکن بومی پروژه ریف فایننس Reef Finance می باشد. این توکن برای تبادل نقدینگی، کارمزد تراکنش و حاکمیت استفاده می شود. توکن ریف دارای 16 میلیارد توکن در گردش و حداکثر عرضه 20 میلیارد توکن است.

 

 

هدف اصلی توکن ریف REEF ارائه انتقال نقدینگی بین بلاکچین های مختلف است و این کار را می توان بر روی پلتفرم آنها انجام داد. علاوه بر این، دارندگان می توانند در ساختار حاکمیتی شبکه شرکت کنند و در مورد موضوعاتی مانند ویژگی ها و مشارکت ها رای دهند. دارندگان توکن ریف همچنین قادر خواهند بود در حفظ شبکه شرکت کنند. به طور کلی کاربردهای اصلی توکن REEF شامل موارد زیر می باشد:

  1. دارندگان توکن ریف REEF قادر خواهند بود در ارتباط با برخی از پارامترها در پروتکل رای دهند و در مدیریت شبکه مشارکت نمایند.
  2. با استفاده از توکن ریف REEF می توان هزینه های پروتکل را پرداخت نمود. در واقع امکان پرداخت کارمزد عملیاتی پردالزش تراکنش ها و دیگر فعالیت ها وجود دارد.
  3. با استیک کردن توکن ریف REFEF در استخرهای مختلف می توان سود با APR ترجیحی به دست آورد.

نیم نگاهی به کوین ریف Reef

معرفی پروتکل ریف فایننس Reef Finance

ریف فایننس Reef Finance را در یک عبارت کوتاه می توان یک تجمیع کننده نقدینگی و موتور بازدهی چند زنجیره ای معرفی نمود که پروتکل های دیفای را ادغام می نماید. پلتفرم ریف فایننس بر روی شبکه پولکادات پیاده سازی شده است. یکی از اهداف تیم بنیانگذار این پروتکل از بین بردن سختی های موجود در استفاده از پلتفرم های دیفای است. در واقع آنها در نظر دارند پروتکلی را راه اندازی نمایند که همه افراد حتی افراد مبتدی بتوانند از پلتفرم های دیفای به راحتی استفاده نمایند.

همچنین می توان گفت ریف فایننس یک پروتکل دیفای می باشد که دسترسی به چندین پروژه را در یک پلتفرم واحد برای استفاده از خدمات دیفای، امکان پذیر می کند. در واقع کاربران می توانند بدون نیاز به مراجعه به سایر برنامه های دیفای از محصولات و خدمات استفاده نمایند.

به علاوه لازم به ذکر است که این پروتکل بلاکچین قراردادهای هوشمند خود را با نام ریف چیِن Reef Chain پیاده سازی کرده است. ریف چیِن با EVM یا همان ماشین مجازی اتریوم سازگار می باشد و در نظر دارد میزبانی برنامه های مبتنی بر اتریوم خود در این زنجیره را ممکن سازد.

تاریخچه و بنیانگذاران ریف فایننس

تاریخچه و بنیانگذاران ریف فایننس
تاریخچه و بنیانگذاران ریف فایننس

ریف فایننس در سال 2019 توسط Denko Mancheski تاسیس شد. او و سایر توسعه دهندگان این پروتکل را در سپتامبر 2020 بر روی بلاکچین پولکادات Polkadot راه اندازی کردند. راه اندازی بعدی در بایننس لانچ پول در دسامبر 2020 صورت گرفت. این راه اندازی بایننس در دسترس بودن پروژه را در بایننس اسمارت چِین ایجاد می کند.

این پروتکل فرآیندهایی را ایجاد کرد و اکنون با چندین پروژه دیگر مبتنی بر بلاکچین پولکادات و اتریوم ادغام می شود. بنابراین ریف از طریق چندین ادغام خود، بستری را برای قابلیت همکاری بین پروژه های و برنامه های دیفای DeFi برای کاربران باز کرده است.

عملکرد ریف فایننس Reef Finance چگونه است؟

عملکرد ریف فایننس Reef Finance چگونه است؟
عملکرد ریف فایننس Reef Finance چگونه است؟

ریف فایننس یک پلتفرم می باشد که طراحی آن به منظور جذب نقدینگی از منابع مختلف صورت گرفته است. به همین دلیل این پروتکل ترید میان زنجیره ای را در پلتفرم های مختلف دیفای همچون یونی سواپ، کامپاند و آوه آسان می نماید. در واقع ریف فایننس این توانایی را به کاربران می دهد تا بهترین نرخ ها را پیدا نمایند و به تثبیت نقدینگی در شبکه بپردازند.

طراحی موتور بازده هوشمند ریف به منظور ایجاد سبدهایی از دارایی های دیجیتالی صورت گرفته است. کاربران قادر خواهند بود بر روی این سبدها سرمایه گذاری نمایند. همچنین انها می توانند کنترل کامل دارایی ها در اختیار داشته باشند و توکن ها را معامله کنند.

معرفی ویژگی های ریف فایننس Reef Finance

در این قسمت از مقاله به معرفی سه ویژگی اصلی ریف فایننس Reef Finance خواهیم پرداخت:

1.تجمیع کننده نقدینگی

یکی از دلایل استفاده از ریف فایننس این است که نقدینگی را در سطح جهانی تجمیع می کند. این پروتکل نه تنها یک اتصال به صرافی های غیرمتمرکز یا DEXها را ایجاد می کند، بلکه برخی از صرافی های متمرکز را نیز متصل می کند. بنابراین در این پلتفرم، کاربران می توانند به راحتی ارزهای دیجیتال خود را از طریق استخرهای نقدینگی در صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز، مبادله کنند.

همچنین ریف فایننس یک پروتکل مستقل است که با چندین پروتکل دیفای سازگار است. بنابراین از طریق یکپارچه سازی میان زنجیره ای، این پلتفرم طیف وسیعی از خدمات را در یک پلتفرم به کاربران خود ارائه می دهد. ریف فایننس به عنوان یک تجمیع کننده نقدینگی مواردی همچون نقدینگی DEX، نقدینگی CEX، کارمزد پایین تراکنش و بازدهی بالا را به کاربران خود ارائه می دهد.

2.تجمیع کننده هوشمند ییلد فارمینگ Smart Yield Farming Engine

ریف فایننس دارای یک عملکرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است که ویژگی های ییلد فارمینگ هوشمند آن را کنترل می کند. ریف از طریق رشد اخیر خود به عنوان یک موتور بازده دیفای، بازیکنان برتری مانند Rari Capital، Zapper و … را به خود جذب می کند.

در واقع ریف فایننس، ییلد فارمینگ را تسهیل می نماید و ان را سودآور می کند. در ریف یک موتور سبد استفاده شده که هر کسی را قادر می سازد با استیکینک در سبد دارایی های متفوات، پاداش دریافت نمایند.

3.مدیریت هوشمند دارایی

مدیریت هوشمند دارایی با استفاده از موتور اطلاعاتی ریف صورت می پذیرد. این ویژگی کاربران را قادر می سازد در بین سبدهای خود توازن ایجاد نمایند. هوش مصنوعی پروتکل ریف فایننس با کمک موتور اطلاعاتی ریف، دارایی کاربران را متناسب با نیازها و اهداف مدیریت می نماید. در واقع با استفاده از موتور اطلاعاتی این پروتکل افراد می توانند به استیکینگ و یا خرید و فروش خودکار بپردازند.

مشارکت های ریف فایننس

درست پس از راه اندازی در سپتامبر 2020، ریف رشد فوق العاده ای داشته است. این شبکه چندین مشارکت با بسیاری از شرکت ها و پروتکل های بزرگ داشته است. از طریق این مشارکت ها، ریف توانسته است در معرض دید بیشتری قرار گیرد و کاربران بیشتری را به خود جذب کند. برخی از مشارکت ها عبارتند از:

  1. پولکادات Polkadot: پولکادات ریف را قادر می سازد تا با زنجیره های دیگر به طور یکپارچه تعامل داشته باشد.
  2. چین لینک Chainlink: به عنوان بهترین اوراکل، چین لینک به ریف فیدهای با کیفیت و قیمت عالی را ارائه می دهد که پروژه از آن استفاده می کند.
  3. کاوا Kava: کاوا پروژه ای است که بر روی اکوسیستم Cosmos اجرا می شود که امکان تعامل را فراهم می کند. کاوا به در دسترس بودن عملکرد در پلتفرم خود می بالد. از طریق قابلیت همکاری، کاوا به کاربران ریف اجازه می دهد تا از فرصت های بازده آن بهره ببرند.
  4. بایننس Binance: پلتفرم ریف با پلتفرم بایننس اکسس Binance Access همکاری نموده است. در طی این همکاری کاربران ریف می توانند رمز ارزهای خود را با استفاده از ارزهای فیات خریداری نمایند.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ریف Reef

قیمت ارز دیجیتال ریف Reef در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ امروز 4 بهمن ماه 1400 (24 January 2022) برابر است با 0.008825 دلار معامله می‌شود و حجم معاملات این رمز ارز در 24 ساعت گذشته 22.850.447 دلار آمریکا است و طی 24 ساعت اخیر ارز دیجیتال 12.51% درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است.

ارز دیجیتال ریف Reef در تاریخ 29 دسامبر 2020 عرضه شده و وارد دنیای ارز های دیجیتال شده است، در ابتدای عرضه این رمز ارز با شیب قیمت نزولی شدیدی رو به رو شده و افت قیمت شدیدی را تجربه کرده است، اما با گذشت حدودا دو ماه در تاریخ 1 February 2020 این افت قیمت را جبران کرده و وارد شیب سعودی شده است.

ارز دیجیتال ریف Reef در تاریخ 13Jan  (یکسال پیش) پایین ترین قیمت خود یا به اصطلاح ATL را تجربه کرده است و همچنین در تاریخ 15 March (10 ماه پیش) بالاترین قیمت خرید و فروش خود یا به اصطلاح ATH را تجربه کرده است کاربران عزیز شما می‌توانید با استفاده از نمودار قیمتی زیر که وضعیت قیمت ارز دیجیتال ریف Reef را از زمانه عرضه تا به امروز نشان می‌دهد را بررسی کرده و استفاده کنید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ریف Reef
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ریف Reef

خرید و فروش ارز دیجیتال ریف Reef

اگر شما قصد خرید و فروش ارز دیجیتال ریف Reef را دارید در ابتدا باید در یکی از صرافی ارز دیجیتالی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند احراز هویت کرده و بعد به خرید و فروش رمز ارز ریف Reef بپردازید.

لازم به ذکر است که این موضوع را برای شما بازگو کنیم که متاسفانه به دلیل تحریم هایی که بر علیه کشور عزیزمان ایران وجود دارد شما نمی‌توانید در ابتدا بعد از احراز هویت و ثبت نام در صرافی های خارجی پشتیبان کننده ی این ارز ریال خود را به ارز دیجیتال ریف Reef تبدیل کنید. اما اصلا نگران نباشید زیرا راه حلی برای این مشکل وجود دارد شما می‌توانید در ابتدا در یکی از صرافی های داخلی ریال خود را به یکی از استیبل کوین های موجود مانند تتر تبدیل کرده و بعد از تبدیل آن به تتر در صرافی خارجی اقدام به تبدیل تتر به ارز ریف Reef کنید

اگر شما صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال ریف Reef را نمی‌شناسید اصلا نگران نباشید زیرا ما در ادامه ی این مقاله به صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال ریف Reef می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال ریف

ما در این قسمت به معرفی صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال ریف Reef می‌پردازیم و به شما کمک می‌کنیم صرافی که با خواسته ها و نیاز های شما کاملا تطابق داشته باشد را انتخاب کنید، البته این نکته را هرگز فراموش نکنید که در حین مقایسه و بررسی صرافی های دیجیتال به امنیت آن توجه ویژه داشته باشید زیرا مهمترین قسمت صرافی ها امنیت آنها می‌باشد.

صرافی های پشتیبان کننده از ارز دیجیتال ریف Reef عبارتند از:

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال ریف Reef

بعد از ثبت نام و احراز هویت و خرید ارز دیجیتال ریف Reef شما به یک کیف پول برای ذخیره و نگهداری ارز دیجیتال ریف Reef نیاز دارید. اما با افزایش تنوع در کیف پول های موجود در بازار ارز های دیجیتال انتخاب کیف پول متناسب با کاربرد و خواسته های شما بسیار سخت شده است، اما اصلا نگران نباشید ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم که در بررسی و انتخاب کیف پول برای ذخیره و نگهداری رمز ارز های خود به ویژه ارز دیجیتال ریف Reef به مشکل بر نخورید و بتوانید براحتی کیف پولی مناسب با کاربرد خودتان پیدا کنید.

کیف پول نرم افزاری متامسک Metamask

کیف پول متامسک از ارز دیجیتال ریف Reef پشتیبانی میکند این کیف پول کیف پول رسمی اتریوم است و از ارز اتریوم و تمامی توکن های مبتنی بر شبکه ی اتریوم پشتیبانی می‌کند، این کیف پول از سیستم عامل های موبایلی و کامپیوتری نیز پشتیبانی می‌کند این کیف پول از رابط کاربری مناسبی برخوردار است و خوشبختانه از صرافی های داخلی نیز پشتیبانی می‌کند.

کیف پول نرم افزاری تراست Trust Wallet

کیف پول نرم افزاری تراست یکی از کیف پول هایی است که از این رمز ارز پشتیبانی می‌کند، این کیف پول یکی از معروف ترین کیف پول های دنیای ارز های دیجیتال است. کیف پول تراست دارای رابط نرم افزاری مناسبی می‌باشد و کاربران اعم از حرفه ای و مبتدی می‌توانند براحتی از این ولت استفاده کنند.

کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal

این کیف پول همچون کیف پول تراست یکی از پنج کیف پول برتر دنیای ارز های دیجیتال می‌باشد. کیف پول سیف پل داری امنیت مناسبی است و کاربران می‌‌توانند به راحتی از ارز دیجیتال ریف Reef و رمز ارز های مختلف دیگر خود در این ولت نگهداری کنند.

نکته:همراهان عزیز زوم ارزی باید به شما این نکته را بگوییم که اگر قصد نصب و استفاده از کیف پول نرم افزاریی را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که فقط و فقط این کیف پول هارا از سایت مرجع و رسمی همان کیف پول دانلود نمایید زیرا دانلود و نصب کیف پول نرم افزاری از سایت های ناشناس احتمال از دست رفتن سرمایه وکلاه برداری را زیاد می‌کند.

بررسی آینده ارز دیجیتال ریف REEF

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که آینده رمز ارز ریف چگونه است و یا اینکه یک سرمایه گذاری مناسب به شمار می رود؟ ریف فایننس ویژگی های جدیدی را به دیفای DeFi معرفی کرده است و رقابت کمی در فضای میان زنجیره ای دارد. با این حال، چشم انداز آینده آن به نحوه واکنش بازار ارز دیجیتال به محصول بستگی دارد. اگر ریف به یک پایگاه کاربری بزرگ ختم شود، سرمایه گذاران اولیه از نگهداری این کوین سود زیادی خواهند برد.

سرمایه گذارانی که روی توسعه یافتن دیفای در 10 سال آینده شرط بندی می کنند، ممکن است سرمایه گذاری در Reef را سودآور بدانند. زیرا به یکی از خدمات واسطه ای کلیدی بین شبکه های مختلف بلاکچین تبدیل می شود. آنها همچنین می توانند در سیستم مدیریت ریف شرکت کنند و در مورد ویژگی های جدید تصمیم بگیرند.

کلام پایانی درباره ی ارز ریف REEF چیست؟

در این مقاله به معرفی رمز ارز ریف REEF و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی ریف فایننس Reef Finance پرداختیم. توکن ریف REEF توکن بومی پروژه ریف فایننس Reef Finance می باشد و این توکن برای تبادل نقدینگی، کارمزد تراکنش و حاکمیت در پروتکل استفاده می شود. ریف فایننس Reef Finance همانطور که گفته شد یک تجمیع کننده نقدینگی و موتور بازدهی چند زنجیره ای است که پروتکل های دیفای را ادغام می نماید. شما می توانید از صرافی های کوکوین، یونی سواپ، بایننس و هیوبی گلوبال برای خرید و فروش این رمز ارز استفاده نمایید. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات مفیدی به شما کاربران عزیز ارائه دهیم.

منبع : زوم ارز

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *