کانادا پرشیا
کانادا پرشیا
Canada Persia Toronto

رکورد بیست درصدی قیمت خانه در کانادا فقط در یکسال

انجمن املاک و مستغلات کانادا CREA که بیش از یکصد هزار مشاور املاک کانادا عضو آن هستند گفت متوسط قیمت خانه در کانادا به ۸۱۶,۷۲۰ دلار رسیده که ۲۰ درصد بیشتر از فوریه سال گذشته است.

این بالاترین رقم ثبت شده در تاریخ املاک کاناداست.

این سازمان گفت که در ماه فوریه ۵۸,۲۰۰ واحد مسکونی در سراسر کانادا به فروش رسیده که از نظر تعداد، دومین فوریه پر فروش در تاریخ کاناداست.

در ماه فوریه تعداد خانه هایی که برای فروش به بازار عرضه شد افزایش داشت که همین نشانه ای است بر ادام گرمی بازار فروش املاک در ماه مارچ.

البته اگر دو بازار گران مسکن تورنتو و ونکوور را کنار بگذاریم متوسط قیمت خانه های فروخته شده در ماه فوریه ۱۷۸ هزار دلار کمتر و حدود ۶۳۸ هزار دلار خواهد بود.

در حقیقت پاندمی کرونا سبب داغتر شدن بازار مسکن در کانادا شده.

بانک مرکزی کانادا اخیراً نرخ بهره پایه را برابر با ٪۰.۲۵ درصد بالا برد و احتمال داده می شود که تا انتهای سال این نرخ چند مرتبه دیگر افزایش پیدا کند.

 

قیمت مسکن در تورنتو طی ۲۵ سال گذشته بیش از پنج برابر شده

بیایید به ۲۵ سال پیش برگردیم، یعنی حوالی سال ۱۹۹۶. آیا می دانید قیمت مسکن در تورنتو و حومه (GTA) در این سال چقدر است؟ به طور میانگین ۱۹۸هزار دلار.

پس از گذشت ۲۵ سال از آن موقع و ثبت بیش از دو میلیون معامله خرید و فروش مسکن، میانگین قیمت مسکن در تورنتو و حومه (GTA) به حدود ۱ میلیون و ۹۸ هزار دلار رسیده، یعنی حدود پنج و نیم برابر شده.

این گزارش که توسط کمپانی Re/Max کانادا منتشر شده، نشان می دهد که در این مدت، چرخه پول بازار مسکن تورنتو و حومه حدود ۱٫۱ تریلیون دلار بوده.

اما افزایش قیمت مسکن در همه مناطق GTA یکسان نبوده.

برای مثال، در طی این ۲۵ سال، قیمت مسکن در یورک ریجن نزدیک به ده برابر شده و از حدود ۱۳۲ هزار دلار به میانگین ۱ میلیون و ۲۹۱ هزار دلار رسیده.

افزایش قیمت مسکن در بخش مرکزی شهر تورنتو نسبتا کمتر بوده و از حدود ۲۷۸ هزار دلار در سال ۱۹۹۶ به میانگین قیمت ۱ میلیون و ۱۱۴ هزار دلار در سال ۲۰۲۱ رسیده، یعنی حدودا چهار برابر شده.

منبع:‌ ctvnews

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *